Usługi drukarni

Co oferujemy?

Druk Offsetowy

Charakteryzuje się wysoką jakością odwzorowującą kolory oraz nowoczesną technologią umożliwiającą uzyskanie bardzo dużej ilości produktu w niedługim okresie czasie ( szybkość produkcyjna maszyny). Jest to bardzo opłacalna forma tworzenia druku przy średnich i wysokich nakładach. Nowoczesny park maszynowy pozwala nam oferować druk najwyższej jakości we wszystkich możliwych kolorach oraz dla różnych materiałów reklamowych np. wizytówek, ulotek, teczek, katalogów itp.. Posiadane maszyny umożliwiają druk arkuszowy do formatu A1+ na papierach: offsetowych, kredowych, kartonach, samoprzylepnych. Dbamy o najwyższą jakość usługi, szybkość realizacji oraz zapewniamy wgląd w każdy etap procesu tworzenia zamówienia

Druk cyfrowy

Druk cyfrowy to idealne rozwiązanie dla prac niskonakładowych. Stanowi uzupełnienie druku offsetowego w zakresie małych nakładów i expresowych produkcji w których nie ma czasu na przygotowanie matryc . Jego niewątpliwą zaletą jest możliwość zastosowania różnorodnych podłoży i gramatur. Dodatkowym atutem jest również możliwość personalizacji każdego wydruku oraz zgodność kolorystyczna i powtarzalność w dowolnym momencie.

Introligatornia

Introligatornia wyposażona jest w urządzenia zapewniające kompleksową obróbkę po druku do gotowego produktu. Zapewniamy pełen zakres prac introligatorskich. Naszą dużą zaletą oprócz nowoczesnych maszyn są prace ręczne naszych doświadczonych i kompetentnych pracowników, staranność i precyzja wykonania. Specjalizujemy się w pracach o dużym stopniu trudności m.in. takich jak: cięcie do formatu, foliowanie, bigowanie, falcowanie do formatu A1, sztancowanie, nacinanie, perforowanie, dziurkowanie, pakowanie, listwowanie kalendarzy, konfekcjonowanie, składanie , klejenie wykonywanie opraw: - zeszytowej - zeszytowej z oczkiem - miękkiej klejonej twardej - spiralnej (z zawieszką) - bindowanej. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu doradzimy i zaproponujemy najbardziej optymalne wykończenie produktu.

DTP / CTP

Przygotowalnia to ważny dział w naszej drukarni. Posiadamy własne studio prepressu i projektowania, które umożliwia kompleksowe przygotowanie prac do druku. Pracujemy na profesjonalnym sprzęcie. Obsługujemy programy Adobe (Photoshop, Indesign, Illustrator, Acrobat Professional) do wersji CS6, Corel Draw do wersji X7, PitStop, Darwin, Esko ArtiosCAD wersja 14. Prawidłowe i bezbłędne przygotowanie materiałów do druku jest dla nas głównym celem.

CTP Projekt

Studio graficzne jest integralną częścią drukarni. Oprócz wykonywania projektów, praca studia umożliwia szybkie korekty, skład, a także istotne zmiany w materiałach dostarczanych przez Klientów. Wykonujemy również certyfikowane proof-y kolorystyczne, które będą wzorcem do druku.
Operujemy nowoczesnym systemem CTP, dzięki czemu mają Państwo pewność, że wydruki u nas będą zawsze najwyższej jakości.
Nowoczesne naświetlarki wraz z  najnowszym oprogramowaniem tworzą szybki, niezawodny oraz wysoko jakościowy system produkcyjny.

Uszlachetnienia druku

TŁOCZENIE
Jest to stara i bardzo efektowna technika uszlachetniania polegająca na modyfikowaniu naturalnego obrazu wierzchniej warstwy skóry lub tkaniny przez prasowanie, wytłaczanie lub walcowanie specjalnymi maszynami. Tłoczenia mogą być wykonywane na całej powierzchni obwoluty, w formie indywidualnych nadruków, w określonym miejscu .Technika ta pozwala na uzyskanie na podłożu bardzo głębokich plastycznych "płaskorzeźb".Rozróżniamy dwa podstawowe tłoczenia wklęsłe i wypukłe - w połączeniu z inną techniką uszlachetniania daje zaskakujące efekty wizualne.

LAKIEROWANIE
Lakierowanie UV zadrukowanych powierzchni ma na celu ich zabezpieczenie przed uszkodzeniami zewnętrznymi oraz zwiększenie waloru estetycznego. Proces ten polega na pokryciu płaszczyzny arkusza lakierem w sposób całościowy lub wybiórczy. Możemy tu wyszczególnić zarówno lakier błyszczący, jak i matowy, który co prawda nie nadaje połysku, ale za to nadal chroni zadrukowaną powierzchnię arkusza. Zastosowanie lakieru mat lub błysk zależy w tym przypadku jedynie od indywidualnych preferencji klienta. Najczęściej wykonywane procesy uszlachetnienia:
- zabezpieczenie poszczególnych plansz lakierem offsetowym matowym albo błyszczącym,
- lakierowanie lakierem UV,
- lakierowanie wybiórcze elementów, np. logo lakierem UV,

HOT-STAMPING
Hot-stamping, czy też termodruk, jest bardzo popularną techniką w procesie uszlachetniania druków w poligrafii nazywana często hot-printem lub prościej – termodrukiem, złoceniem, srebrzeniem.

Już na podstawie nazewnictwa można zgadnąć, że kluczową rolę w procesie tego uszlachetnienia odgrywa ciepło i tak zwana folia hot-stampingowa, czyli inaczej folia do tłoczenia w wysokiej temperaturze. W tej technice wykorzystuje się specjalne folie i wypukłe matryce z obrazem, który chcemy odwzorować na produkcie poligraficznym, np. teczce, okładce książki itp. Matryce muszą być wykonane z materiału będącego dobrym przewodnikiem ciepła, ponieważ temperatura jest ważnym czynnikiem w procesie hot-stampingu. ały proces odbywa się w specjalnych maszynach przeznaczonych tylko dla tej techniki uszlachetniania druku. Technikę hot-stampingu wykorzystuje się do uszlachetniania wizytówek, teczek firmowych, okładek książek, okładek czasopism, katalogów, folderów, opakowań, toreb.

Doświadczony zespół


Technologia i oprogramowanie to nie wszystko.. O sukcesie decydują także ludzie.Pracownicy naszego studia to doświadczeni specjaliści od lat realizujący się w zawodzie i ciągle rozwijający swoje umiejętności.

Obecnie rynek poligraficzny rozwija się bardzo szybko, dlatego naszym pragnieniem jest, aby Klienci uznali naszą ofertę za atrakcyjną. Kluczową sprawą jest dostarczanie zamówień tak szybko, jak to możliwe oraz tworzenie publikacji o najwyższej jakości, spełniających wszystkie wymagania i życzenia Klientów