Ochrona środowiska

Oszczędność i ekologia

Zrównoważony rozwój i ochrona środowiska są integralnymi częściami naszego modelu biznesowego: druk kombinowany, w którym wiele zadań drukowania jest połączonych na jednym arkuszu, minimalizuje straty odpadów i oszczędza papier. Top Druk sp.z .o.o Sp.k oferuje papiery certyfikowane zgodnie z FSC, PEFC. Standardowa wysyłka drukowanych produktów jest zawsze neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla.
Druk często postrzegany jest jako nieprzyjazny dla środowiska. W Top Druk Sp. z.o.o.Sp.k ciężko pracujemy, aby dać pewność że wszystkie nasze surowce pozyskujemy w sposób przyjazny dla środowiska i zużywamy minimalną ilość energii do produkcji naszych gotowych produktów drukowanych. Jesteśmy mocno zaangażowani w politykę recyklingu w celu wykorzystania papierowych odpadów.

Panele słoneczne

W czerwcu 2019r. Zainwestowaliśmy w system paneli słonecznych dzięki którym rocznie przewidujemy że uzyskamy ok. 60 MWhe, co oznacza, że ​​znaczna część energii elektrycznej zużywanej przez nas do drukowania jest wytwarzana przez słońce. W naprawdę słoneczny dzień możemy oddać ponad połowę energii, którą zużywamy z powrotem do sieci, uważamy, że dzięki temu jesteśmy naprawdę zielonym konsumentem energii. Szacujemy że roczny spadek emisji gazów cieplarnianych może wynieść nawet 40 ton równoważnika CO2.

Oświetlenie LED

W 2016r. każde światło w budynku zastąpiliśmy oświetleniem LED, które zużywa znacznie mniej energii ( nawet o 70%) niż tradycyjne oświetlenie. Ponieważ pracujemy w branży wrażliwej na kolory, oświetlenie LED ma również dodatkową zaletę, ponieważ replikuje naturalne światło. Tak więc w całym w budynku możemy zobaczyć nasze drukowane produkty , jakby były w świetle dziennym. Daje to dużą różnicę ponieważ tradycyjne świetlówki występujące w większości drukarń sprawiają, że wszystko wygląda jako żółte. Dzięki tej zmianie możemy w pełni kontrolować jakość koloru, co w druku jest niezbędne.

Recykling

Recykling to – najkrócej mówiąc – wtórne przetworzenie. W drukarni Top Druk recykling najczęściej związany jest z papierem, który wytwarza się ponownie z odpadków i makulatury. Zdajemy sobie sprawę że recykling 1 tony papieru pozwala na uratowanie aż 17 drzew! Dodatkowo wtórne przetwarzanie papieru oszczędza tysiące litrów ody, zmniejsza emisję gazów i wszelkich odpadów. Wiemy jak ważna jest ochrona środowiska dlatego w drukarni stosujemy segregowanie odpadów przemysłowych, przekazywanie odpadów papieru do papierni, w których produkowany jest z nich papier recyklingowy oraz zmniejszanie ilości odpadów produkcyjnych.

W dzisiejszych czasach ochrona środowiska jest niezwykle ważna. Z tego powodu wiele firm stara się dbać o ekologię. Przynosi to korzyści zarówno dla przyrody, jak i samych przedsiębiorstw. Ludzie cenią ekologiczne działania, dlatego w naszej drukarni wprowadziliśmy je na stałe.