Książki w oprawie twardej

Papeteria biznesowa
6 sierpnia 2019
Broszury szyte
6 sierpnia 2019

Oprawa twarda szyto-klejona


 Oprawa twarda jest eleganckim i trwałym produktem. Najczęściej stosuje się ją ma w przypadku publikacji beletrystyki oraz prac naukowych i specjalistycznych. Stosujemy oprawę szyto-klejoną. Posiada mnóstwo zalet ale najważniejsze dwie to trwałość i elegancki wygląd.

Oprawa  twarda szyto-klejona stosowana jest szczególnie  tam, gdzie wymaga się  otwierania publikacji na płasko. Składki łączone wytrzymałymi nićmi konopnymi, a następnie klejone techniką PUR, co sprawia że zachowana jest nie tylko jakość oprawy ale i jej trwałość.
Do okładki stosowane są tektury introligatorskie o grubości od 2 do 3 mm na którą od zewnątrz przyklejane są wszelkiego typu wykończenia materiałowe, papierowe, skórzane itp, natomiast na okładkę od wewnątrz przyklejana jest tzw. „wyklejka” która oczywiście może być zadrukowana.
Środki książek przy tej oprawie wykonywane są na oklejarce Horizon BQ470 PUR oraz innymi urządzeniami introligatorskimi ( np. niciarka Freccia z podajnikiem Hedap), a okładki na maszynie KOLBUS.


 

Oprawa twarda może zyskać jeszcze na swojej estetyce gdy dodamy różnego rodzaju uszlachetnienia – np. - lakiery UV, w tym punktowe, pachnące, brokatowe i specjalne. Możliwe jest również laminowanie folią błyszczącą, matową i softtouch. Tłoczenie na sucho oraz gorąco foliami, złocenie, hot stamping, itd.. 

Możliwość uszlachetnienia okładki w poniższy sposób:
• Foliowanie folią :połysk, mat lub soft touch
• Lakierowanie UV
• Lakier UV miejscowo
• Tłoczenie lub tłoczenie na gorąco.


W naszej drukarni posiadamy wieloletnie doświadczenie zakresie druku i oprawy książek. Na życzenie klienta wysyłamy próbki wydruku.
Zapraszamy do kontaktu!